• czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
Start
sobota, 30 maja 2020
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BRZEGU GŁOGOWSKIM I NIELUBI "SPRZĄTAJĄ ŚWIAT" Drukuj
wtorek, 24 września 2019
W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” uczniowie szkół w Brzegu Głogowskim i Nielubi wzięli udział w warsztatach ekologicznych w RIPOK w Głogowie (klasy 0 - II).

Celem warsztatów było zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nasze wspólne środowisko. Na początku wycieczki w RIPOK, pracownik zakładu, przedstawiła za pomocą prezentacji multimedialnej „Rybek z Rybnika uczy segregować śmieci?” - zasady segregacji odpadów ze względu na rodzaj materiału z jakiego wykonany jest odpad i do jakiego koloru pojemnika należy go wrzucić. Następnie dzieci samodzielnie  segregowały śmieci, odpowiednio według wcześniej przedstawionych zasad. Wykonały z plastikowych butelek atrakcyjną „ośmiorniczkę”. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa  na „ścieżce edukacyjnej” – zbudowanej z materiałów przetworzonych typu: metal, szkło, elektrośmieci, opony.

Na koniec uczniowie zobaczyli jak wygląda segregacja odpadów w hali przywozu śmieci oraz ich segregacja na specjalnej taśmie.

Uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY we współpracy z Nadleśnictwem w Głogowie.

Celem akcji było uświadomienie uczniom jak dużym zagrożeniem nie tylko dla przyrody, ale także dla człowieka jest stale rosnąca ilość śmieci. Są one śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, mogą być przyczyną pożaru, powodują skażenie wód w tym wody pitnej, uwalniają do atmosfery substancje trujące a przede wszystkim wystawiają mieszkańcom niechlubne świadectwo.

W trakcie akcji uczniowie pod czujnym okiem wychowawców i leśniczych sprzątali las w okolicy Wróblina Głogowskiego.

Z pewnością po takich zajęciach wśród uczestników wzrosła świadomość konieczności dbania o środowisko.

GALERIA ZDJĘĆ
 
Top! Do góry